Katrā saimniecībā rodas dažādi notekūdeņi no kuriem ir vajadzība tikt vaļā vai arī veicināt tos pārstrādei, mūsdienīgie un dažādie risinājumi ļauj pat izvēlēties, kā to darīt un ļaut profesionāļiem veikt savu darbu arī šadā nozarē. Kanalizācijas sistēmas izbūve ar bio septiķiem ir lielisks risinājums privātmājām, vasarnīcām, kempingiem un viesnīcām. Lielai daļai cilvēku, kas dzīvo Rīgas vai kādas pilsētas teritorijā, par šādu problēmu nav jāuztraucas, taču ir liels daudzums citu ēku, kam ir jāizbūvē sava personīgā kanalizācijas sistēma.

Kanalizācijas sistēmas izbūve ar bio septiķiem var būt ļoti ekonomisks risinājums, un ne tikai, tas ir dabai draudzīgs veids, kā pārstrādāt un atbrīvoties no notekūdeņiem. Tālāk to var novadīt uz grāvjiem vai kādu tvertni, var arī izmantot dārza laistīšanai. Metodes ir daudz un dažādas, kāda būs tālākā rīcība, ir atkarīgs no jūsu vēlēšanās. Sistēma parasti nesastāv no mazām detaļām, vai detaļām kas ātri bojājas, tādejādi nodrošinot ilgtermiņa kvalitāti.

Primārais veids bioloģiskā ūdens attīrīšanas metodē ir dūņu izmantošana, kura balstīta uz mikroorganismu darbību. Organiskās vielas tiek sadalītas un pārstrādātas lai beigās ūdens būtu dzidrs un bez citām aromāta piedevām. Šāda veida risinājums noder ne tikai privātpersonām un mājām bet arī lielākiem uzņēmumiem un ēkām, kā restorāniem, lielveikaliem un arī citiem.

Lai šādu kanalizācijas sistēmu uzturētu, nav nepieciešamas lielas piepūles vai uzmanība, izmaksas arī nav dārgas un detaļas nebūtu jāremontē bieži, jo tās sastāv galvenokārt no lieliem izmēriem un kvalitatīviem materiāliem.

Kanalizācijas sistēmas izbūve ar bio septiķiem nodrošina no 95-99% attīrītu ūdeni, kas būs lielisks risinājums gan ģimenēm gan citiem uzņēmējiem vai vasarnīcu īpašniekiem. Šāda tipa iekārtai, būtu nepieciešams zināt, kāds ir gruntsūdeņa līmenis, un kur tas būtu zems. Ir dažāda veida risinājumi ko piedāvā arī Latvijas kompānijas šādiem pakalpojumiem.